U organizaciji Karate saveza Vojvodine održano je Školsko prvenstvo Vojvodine u sportskoj hali u Inđiji. Takmičenje je održano 2. marta 2024.
Učenici naše škole zabeležili su sjajne rezultate. Učenik odeljenja I3, Petar Stupar osvojio je zlatnu medalju u borbama (kategorija -57 kg), a učenik odeljenja III3, Nikola Kočiš, osvojio je bronzanu medalju u katama.
Ovim uspehom, oni su se plasirali na Školsku olimpijadu Srbije koja će se održati u Novom Sadu, 28.maja 2024. godine.
Čestitamo Nikoli i Petru i želimo im mnogo uspeha u nastavku takmičenja!

U ponedeljak, 4. marta u Senti je održano školsko Okružno takmičenje u rukometu. Naša ekipa osvojila je prvo mesto, savladavši Gimaziju iz Sente. Tim uspehom, naša ekipa se, pod mentorstvom profesora Viktora Felbaba, plasirala na međuokružno takmičenje.
U petak, 1. marta u Somboru je održano Međuokružno školsko takmičenje u košarci. Ekipa naše škole u basketu 3x3, koju su činili: Simić Darko, Gojković Pavle, Stojanović Aranđel i Andrej Bunghart zauzela je treće mesto! Mentor ove sjajne ekipe je profesor Fizičkog vaspitanja, Vladimir Zorić.
Na okružnom takmičenju iz matematike koje je održano u Senti, 2. marta, učenica odeljenja II3 Katarina Golić, osvojila je prvo mesto i time ostvarila plasman na državno takmičenje. Njen mentor je profesor Sava Isakov.
Povodom Nacionalnog dana knjge koji se obeležava 28. februara, učenici naše škole su obeležili ovaj dan pridružujući se sada već tradicionalnoj akciji „Čitajmo glasno".