Takmičenje u preduzetništvu

Štampa
Twitter
submit to reddit

Učenici naše škole Timur Borisov, Katarina Golić, Anđelina Popov, Iva Ovčina i Anastasija Rođenkov, učestvovali su na Regionalnom takmičenju "Poslovni izazov - Banat i Srem" u Novom Sadu 5.12.2025. godine. Ovo takmičenje ima za cilj da učenicima pruži uvid u savremeni način poslovanja i motiviše ih da razmišljaju proaktivno i svoje ideje sprovedu u delo.

Devedeset učenika se deli u timove od po 5 učenika iz različitih srednjih škola i osmišljavaju biznis ideju kao odgovor na izazov koji im postavlja domaćin takmičenja, zadatak koji predstavlja neki od njihovih realnih poslovnih problema. Tokom rada svaki tim ima laptop i pristup potrebnim informacijama preko interneta. Učenici osmišljavaju biznis plan i izrađuju PowerPoint prezentaciju. Svaki tim ima svog poslovnog volontera iz realnog biznis sveta, koji je tu da svom timu pomogne savetima.

Na kraju dana timovi izlaze pred stručni žiri i prezentuju rad. Takmičari su imali zadatak da osmisle proizvod ili uslugu koji će omogućiti da zaposleni koji rade od kuće održe motivaciju u poslu. Iva Ovčina je sa svojim timom zauzela drugo mesto i plasirala se za nacionalno finale. Čestitke!

Mentor: Ivana Avramov