Proslava šezdeset godina mature u Tehničkoj školi „Mihajlo Pupin”

Štampa
Twitter
submit to reddit

maturantiU našoj školi nedavno je obeležen značajan jubilej – šezdeset godina mature generacije koja je školovanje započela školske 1961/62. godine. Učenici koji su pre gotovo šest decenija završili građevinski smer, ponovo su se vratili u školske klupe, evocirali uspomene i sa osmehom se prisećali školskih dana.
Dobrodošlicu im je poželela direktorка škole Milanka Halilović, kao i profesorke Srpskog jezika i književnosti, Maja Milovanov i Marija Mirčeta. U srdačnoj atmosferi, gosti su sa osmehom prepoznavali učionice i hodnike koji su ih podsetili na mladost i nezaboravne školske trenutke. Bila je to prilika da se ožive sećanja na mladost, drugarstva i profesore koji su ih pratili kroz godine školovanja.
Podsećanja radi, Tehnička škola je počela sa radom školske 1961/62. godine. Iako su tada paralelno osnovane Tehnička mašinska i Tehnička građevinska škola, one su delovale u tesnoj saradnji, a od 1965. godine nalazile su se u zajedničkom, namenski građenom objektu – upravo onom u kojem se i danas nalazi Tehnička škola „Mihajlo Pupin”.
Zahvaljujemo se dragoj generaciji na poseti i radosti koju su podelili sa nama. Vrata naše škole uvek su otvorena za sve bivše učenike koji žele da ponovo osete duh mladosti i prisete se dana provedenih u klupama.